/ Kultura /

Umělce ze tří kontinentů přivítá mezinárodní taneční a divadelní festival KoresponDance ve Žďáru nad Sázavou

Umělce ze tří kontinentů přivítá mezinárodní taneční a divadelní festival KoresponDance ve Žďáru nad Sázavou

3. červenec 2017

Umělci z patnácti zemí světa a tří kontinentů přijedou na zámek do Žďáru nad Sázavou, kde se již tradičně koná od 7. do 10. července Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla KoresponDance.  Bude se hrát divadlo, tančit a předvádět nový cirkus, a to například i v zámeckém sklepení. Na děti čekají taneční, hudební a herecké workshopy, dospělí se s mexickými, francouzskými nebo americkými umělci přenesou do říše snů i na divoký západ.

„Festival nabídne milovníkům tance a kultury bohatý program, kde si každý najde své téma. Lola Lince z Mexika provede návštěvníky světem snů, Jean Gaudin se Sebastianem Fournierem a místním dětským pěveckým sborem Žďáráček je zavedou do dosud nepřístupného zámeckého sklepení. Belgičan Claudio Stellato se svými přáteli předvede originální tanečně-cirkusové vystoupení s poleny a špalky. Čeští tanečníci Verte Dance spolu s Halkou Třešňákovou přivezou na zámek téma divokého západu, jejich slovenští kolegové z Asociácie súčasného tanca oživí centrum města svými Vitrínami,“ vyjmenovává jen zlomek nabitého programu hlavní organizátorka festivalu Marie Kinsky.

Baroko a umění v podání umělců i návštěvníků

Hlavním cílem a myšlenkou festivalu nejsou jen samotná představení v podání různorodých umělců. „Chceme spojovat širokou veřejnost se začínajícími i zkušenými performery z celého světa. Děti se zapojí do projektu Škola tančí, umělci různých oborů se jim budou věnovat a takto bych mohla pokračovat do nekočna. Hlavním motivem letošního ročníku je spojení pohybového umění s architekturou. KoresponDance tak svým programem připomíná Rok českého baroka,“ popisuje Kinsky.

Více k programu a vstupenkám na www.korespondance.cz

O festivalu: KoresponDance je čtyřdenní mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla, probíhající každoročně na Zámku Žďár nad Sázavou. Festival se dlouhodobě snaží vytvořit ze Žďáru nad Sázavou významné kulturní centrum regionu Vysočina, které může návštěvníkům nabídnout nejen unikátní historické dědictví, ale i velmi současný kulturní program přístupný pro celou rodinu.

Součástí festivalu je vedle tanečních a pohybových představení i řada aktivit pro děti a jejich rodiče, site specific performancí nebo tvůrčí příměstský tábor pro děti, jehož výsledky jsou vždy na festivalu k vidění. Důležitým faktorem je spolupráce profesionálních umělců s obyvateli Žďáru, kteří zatím neměli s uměním mnoho zkušeností. V rámci festivalu mají možnost sblížit se s tanečním světem nejen jako diváci. Festival probíhá v partnerství se Zámkem Žďár a Kinský Žďár a. s., organizátorem je Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, jehož cílem je podpořit v České republice rozvoj profesionálního současného tance v mezinárodním kontextu.

 

Mgr. Lucie Herberová